Stoomwals, aftekenen en produceren.

Inleiding
Tekeningen
Handleiding
Stuklijst


Home
 

 

Met de muis kun je de stoomwals...

vergroten,
verplaatsen en
verdraaien.

 

Inleiding

De stoomwals die je gaat maken is een metaalwerkstukje waarbij je de onderstaande bewerkingen gaat uitvoeren.

• Zagen
• Boren
• Draaien
• Tappen
• Monteren

Alle benodigde onderdelen krijg je van de docent. Een aantal onderdelen moeten nog nabewerkt worden, de docent laat zien hoe dat moet.

Tekeningen

De stoomwals wordt met een handleiding geleverd, maar die is niet voor alle onderdelen even duidelijk. Sommige onderdelen worden ook anders gemaakt.

De bouwbeschrijving van de fabrikant.
Stoomwals.pdf

Handleiding

In de handleiding staan alle tekeningen die je nodig hebt. Als je nog geen handleiding gekregen hebt, kun je die hiernaast downloaden.

22-01-2021

Handleiding voor het maken van de stoomwals.

Stuklijst

In de stuklijst staan alle onderdelen die je nodig hebt om het werkstuk te kunnen maken.
Alle onderdelen hebben een nummer en een naam.

Tevens worden de maten die minimaal nodig zijn voor dat onderdeel gegeven.

1a = Wielsteun 65x12x1,5 mm.
1b = Bodemplaat 40x20x1,5 mm.
1c = Dak 45x30x1,5 mm.
2 = Wals rond 18x30 mm.
3 = Pijp rond 8x35 mm.
4 = Wielen rond 35x 12 mm.
5a = Motorblok 10x20x50 mm.
5b = Motorblok 10x20x23 mm.
6 = Moer M4 (10 stuks)
7 = Verzonken schroef M4x50 (4 stuks.)
8 = Dopmoer M4 (4 stuks)
9 = Draadeind M4x150 mm.
10 = Strook met lang gat 10x60 mm.
11 = Grenen blokje 30x30x30 mm.
12 = Messing pijp rond 5x0,5x45 (2 stuks)
13 = Messing pijp rond 5x0,5x25

Van alle onderdelen die gemaat moeten worden is een tekening met de maten gemaakt. Zo kun je 'lezen' waar bijvoorbeeld een gat geboord moet worden en hoe groot dat gat moet zijn.

Boutjes en moertjes enz. worden niet getekend, die worden gewoon gekocht, dat is goedkoper dan zelf maken.

 

Stuknummer 1a,
Wielsteun